Quick Contact

Koçluk Hizmetlerimiz

Koçluk demek değişim demek, değişimler yaratmak demektir. Koçluk, kendi farkındalığınızı arttırmak, nerede olduğunuzu anlamak ve ileri gitmenin yollarını aramaktır.

Experience & Activities

Koçluk, koç’un, yapabileceğinizin en iyisine ulaşmanıza, kişisel ve profesyonel hayatınızda istediğiniz sonuçları elde etmenize yardım ettiği bir ortaklıktır.Koç, şimdiyi araştırıp, geleceği tasarlamanıza yardım eder. Yolculuklarınız için daha fazla seçenek ve daha fazla yetenek sağlayarak sizi, şimdiki yerinizden alip, bulunmak istediğiniz yere taşır.Koçluk ilişkisinde amaç, neleri yapabileceğinizi keşfetmenize yardımcı olmak, zihinsel sağlığınızda, kişisel ve profesyonel hayatlarınızda iyileştirme ve gelişim sağlamaktır.Koç, aksiyon almanıza engel olan durumları belirlemenize ve ortadan kaldırmanıza yardımcı olur ve de hayatınızın yönünü değiştirir. Bu süreçte koç’un rolü:
  • Üzerinde bulunduğunuz yolu göstermek.
  • Size seçenekleri göstermek ve yeni bir yola girmenizde yardımcı olmak.
  • Bu değişimde kararlı olmanıza destek olmaktır.​
Koçluk, isteklerinizi ifade etmenize, iyi düşler görmenize, o düşleri ayaklandırıp onlarla koşmanıza yardımcı olur.Koçluk ilişkisi içinde, daha net hedefler belirler, daha çok eylemde bulunur, daha iyi kararlar alır, sahip olduğunuz potansiyelinizi ve doğal güçlerinizi üst düzeyde kullanırsınız.Koçluk, kendinizi tanımanıza, kendinizi en iyi şekilde tanımayı öğrenmenize, seçim yapmayı öğrenmenize, yeni beceriler kazanmanıza ve aynı zamanda ilişkilerinizin kalitesini arttırmaya, duygularınızı nasıl yöneteceğinizi öğrenmenize imkan verir.Koçluğun Üç DesteğiHedefler, değerler ve inançlar.
  • Koçluğun odağı, ne istediğiniz –hedefiniz– ve bunu nasıl elde edeceğinizdir.
  • Koçluk, değerlerinizi tanımaya ve hedeflerinizi elde etmede değerlerinizi yaşamaya teşvik eder.
  • Koçluk, kısıtlayıcı inançlara meydan okur ve geri bildirim sağlayan görevler vermek suretiyle bunlardan pozitif olanlarını güçlendirir.​
  • Koç uzman değildir, iş alanınız ile ilgili ayrıntılı bilgisi bulunmayabilir ve cevap vermekten ziyade soru sorar.
  • Koçluğun ürünü, uzun vadeli sürdürülebilir bir mükemmeliyet ve kendi başınıza ilerleyebilme yetkinliği kazanmanızdır.